Advertisement

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/27/2013 10:07 PM
          Jimmy Carnes College Invitational - 1/26/2013 to 1/27/2013           
                         Gainesville Sports Commission                         
                                Gainesville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Women 18-29 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
18-29 NCAA D: *  6.71                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1497 Townsend, Tiffany   23 Pure Athleti              7.00q  3 
  2  1496 Solomon, Shalonda   27 Pure Athleti              7.08q  1 
  3  1671 Bardge, Crystal     23 Unat-Embry-R              7.12q  2 
  4  1456 Frazier, Brianna    20 North Florid              7.14q  7 
  5  1361 McElveen, Marissa   22 Florida Int'              7.16q  7 
  5  1206 Garner, Shakira     22 Bethune-Cook              7.16q  2 
  7  1434 Walker, Courtney    21 Jacksonville              7.17q  6 
  8  1349 Dumoy, T'Keyah      21 Florida Int'              7.18q  4 
  9  1207 Harris, Alphedelli  21 Bethune-Cook              7.20q  6 
 10  1215 Richardson, Alonti  20 Bethune-Cook              7.26   3 
 11  1214 Reid, Breonca       20 Bethune-Cook              7.27   1 
 11  1221 Thomas, Keyona      20 Bethune-Cook              7.27   4 
 13  1360 Kelley, Lakeisha    22 Florida Int'              7.29   4 
 14  1467 Stratton, Bonnie    22 North Florid              7.31   2 
 15  1411 Walker, Jasmine     22 Georgia Sout              7.33   2 
 16  1204 Bryant, Shalaneya   20 Bethune-Cook              7.34   6 
 17  1391 Carter, Ebony       21 Georgia Sout              7.35   1 
 18  1335 Siekmann, Ronja     23 Florida Atla              7.36   5 
 19  1301 Williams, Thelmarc  24 Fast Lane Tr              7.41   5 
 20  1351 Fluellen, Phillici  20 Florida Int'              7.43   7 
 20  1468 Supal, Sharniece    20 North Florid              7.43   3 
 22  1325 Hinds, Ashley       23 Florida Atla              7.44   5 
 22  1420 Chung, Chynna Moni  20 Jacksonville              7.44   4 
 22  1430 Story, Taylor       20 Jacksonville              7.44   7 
 25  1390 Billings, Jasmine   21 Georgia Sout              7.45   3 
 26  1532 Dixon, Kandice      21 Unat-Embry-R              7.46   6 
 27  1410 Vaughn, Amber       21 Georgia Sout              7.47   7 
 28  1258 Goring, Breanna     21 Embry-Riddle              7.48   6 
 29  1337 Walton, Lauren      23 Florida Atla              7.52   6 
 30  1317 Cannon, Dana        23 Florida Atla              7.57   5 
 31  1394 Coleman, Camryn     18 Georgia Sout              7.58   7 
 31  1405 Parker, Aliya       18 Georgia Sout              7.58   1 
 33  1300 McKelton, Whitney   21 Fast Lane Tr              7.61   4 
 34  1338 Worley, Amanda      23 Florida Atla              7.62   2 
 35  1407 Thomas, Kimberly    20 Georgia Sout              7.63   1 
 36  1623 Ligon, Angelique    20 Warner                    7.65   7 
 37  1408 Tipton, Aarian      21 Georgia Sout              7.71   2 
 38  1464 Kuzniewski, Daniel  20 North Florid              7.78   6 
 39  1403 King, Cherrelle     20 Georgia Sout              7.79   4 
 40  1393 Charles, Brianna    20 Georgia Sout              7.80   1 
 40  1630 Williams, Mariah    18 Warner                    7.80   6 
 42  1209 Jenkins, Erica      19 Bethune-Cook              7.81   3 
 43  1653 Santiago, Maria     23 Webber                    7.85   4 
 44  1627 St. Jean, Liciane   18 Warner                    7.86   2 
 45  1529 Allen, Frankesha    18 Ultimate Tra              7.94   5 
 46  1404 Nichols, Iesha      21 Georgia Sout              8.02   5 
 47  1648 Livingston, Iesha   23 Webber                    8.23   1 
 48  1650 Mendes, Barbara     22 Webber                    8.29   3 
 --  1342 Anu, Oriel          19 Florida Int'               DNS   3 
 --  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook               DNS   3 
 --  1316 Brown, Demitria     23 Florida Atla               DNS   5 
 --  1622 Jean, Fednard       22 Warner                     DNS   1 
 --  1398 Felton, Alyssa      19 Georgia Sout               DNS   5 
 --  1629 Weekley, Robnitia   20 Warner                     DNS   2 
 --  1491 Nelson, Amonn       24 One Goal Ath               DNS   1 
 --  1490 Gillyard, TraMayne  25 One Goal Ath               DNS   4 
 --  1551 Tse, Megan          18 Unattached                 DNS   7 
 
Women 18-29 55 Meter Dash
================================================================
18-29 NCAA D: *  6.71                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  1497 Townsend, Tiffany   23 Pure Athleti              6.94  
  2  1206 Garner, Shakira     22 Bethune-Cook              7.05  
  3  1456 Frazier, Brianna    20 North Florid              7.10  
  4  1671 Bardge, Crystal     23 Unat-Embry-R              7.13  
  5  1434 Walker, Courtney    21 Jacksonville              7.14  
  6  1349 Dumoy, T'Keyah      21 Florida Int'              7.17  
  7  1361 McElveen, Marissa   22 Florida Int'              7.19  
  8  1207 Harris, Alphedelli  21 Bethune-Cook              7.20  
 
Women 30-34 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 --  1492 Robinson, Moushaun  31 One Goal Ath               DNS   3 
 
Women 35-39 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
  1  1495 Ferguson-McKenzie,  37 Pure Athleti              6.94q  2 
 
Women 35-39 55 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  1495 Ferguson-McKenzie,  37 Pure Athleti              6.88  
 
Women 18-29 200 Meter Dash
===================================================================
18-29 NCAA D: * 23.62                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1211 Johnson, Tristie    19 Bethune-Cook             24.54   1 
  2  1491 Nelson, Amonn       24 One Goal Ath             24.62   1 
  3  1349 Dumoy, T'Keyah      21 Florida Int'             25.09   4 
  4  1434 Walker, Courtney    21 Jacksonville             25.11   3 
  5  1360 Kelley, Lakeisha    22 Florida Int'             25.15   2 
  6  1207 Harris, Alphedelli  21 Bethune-Cook             25.22   2 
  7  1206 Garner, Shakira     22 Bethune-Cook             25.23   2 
  8  1418 Campbell, Shadaey   21 Jacksonville             25.26   3 
  9  1215 Richardson, Alonti  20 Bethune-Cook             25.31   4 
 10  1221 Thomas, Keyona      20 Bethune-Cook             25.54   3 
 11  1204 Bryant, Shalaneya   20 Bethune-Cook             25.57   4 
 12  1391 Carter, Ebony       21 Georgia Sout             25.72   1 
 13  1430 Story, Taylor       20 Jacksonville             25.75   5 
 14  1490 Gillyard, TraMayne  25 One Goal Ath             25.87   4 
 15  1214 Reid, Breonca       20 Bethune-Cook             25.91   2 
 16  1431 Taylor, Alexis      21 Jacksonville             25.93   5 
 17  1351 Fluellen, Phillici  20 Florida Int'             26.03   2 
 18  1411 Walker, Jasmine     22 Georgia Sout             26.07   3 
 19  1420 Chung, Chynna Moni  20 Jacksonville             26.11   7 
 20  1470 Younker, Alyssa     19 North Florid             26.34   5 
 21  1407 Thomas, Kimberly    20 Georgia Sout             26.36   3 
 21  1410 Vaughn, Amber       21 Georgia Sout             26.36   7 
 23  1532 Dixon, Kandice      21 Unat-Embry-R             26.37   7 
 24  1405 Parker, Aliya       18 Georgia Sout             26.39   8 
 25  1537 Barton, Brittney    21 Unattached               26.58   9 
 26  1403 King, Cherrelle     20 Georgia Sout             26.59   7 
 27  1325 Hinds, Ashley       23 Florida Atla             26.65   8 
 28  1449 Calcote, Jaybria    21 North Florid             26.69   7 
 29  1539 Douglas, Lisan      24 Unattached               26.83   5 
 30  1408 Tipton, Aarian      21 Georgia Sout             26.99   8 
 31  1390 Billings, Jasmine   21 Georgia Sout             27.04   6 
 32  1529 Allen, Frankesha    18 Ultimate Tra             27.84   4 
 33  1620 Dume, Andrene       19 Warner                   27.99   6 
 34  1646 Fuentes, Daryl      23 Webber                   28.02   9 
 34  1464 Kuzniewski, Daniel  20 North Florid             28.02   6 
 36  1394 Coleman, Camryn     18 Georgia Sout             28.11   8 
 37  1254 Cannon, Camaria     20 Embry-Riddle             28.12   6 
 38  1625 Petithomme, Joane   22 Warner                   28.98   9 
 39  1650 Mendes, Barbara     22 Webber                   29.20   9 
 40  1648 Livingston, Iesha   23 Webber                   29.26   9 
 --  1456 Frazier, Brianna    20 North Florid               DNS   1 
 --  1520 Jocelyn, Ashley     18 Ucf                        DNS   1 
 --  1409 Toomer, Lauren      19 Georgia Sout               DNS   5 
 --  1622 Jean, Fednard       22 Warner                     DNS   9 
 --  1623 Ligon, Angelique    20 Warner                     DNS   8 
 
Women 18-29 400 Meter Dash
===================================================================
18-29 NCAA D: * 53.30                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1368 White, Lashae       21 Florida Int'             57.23   1 
  2  1418 Campbell, Shadaey   21 Jacksonville             57.59   3 
  3  1431 Taylor, Alexis      21 Jacksonville             57.79   3 
  4  1403 King, Cherrelle     20 Georgia Sout             58.55   3 
  5  1331 Myers, Annalisa     23 Florida Atla             58.82   1 
  6  1407 Thomas, Kimberly    20 Georgia Sout             58.95   2 
  7  1319 Coppin, Tanisha     23 Florida Atla             59.36   2 
  8  1259 Kendrick, Kristina  21 Embry-Riddle             59.38   2 
  9  1341 Anderson, Nia       23 Florida Int'             59.39   4 
 10  1397 Edwards, Deanna     20 Georgia Sout           1:00.39   4 
 11  1343 Balfour, Maya       18 Florida Int'           1:00.81   4 
 12  1326 Jackson, Caitlin    23 Florida Atla           1:02.61   3 
 13  1537 Barton, Brittney    21 Unattached             1:03.07   5 
 14  1254 Cannon, Camaria     20 Embry-Riddle           1:03.42   3 
 15  1529 Allen, Frankesha    18 Ultimate Tra           1:03.63   1 
 16  1409 Toomer, Lauren      19 Georgia Sout           1:05.34   5 
 17  1412 White, Tiffany      20 Georgia Sout           1:05.75   2 
 18  1654 Scott, Deidra       23 Webber                 1:07.12   5 
 19  1625 Petithomme, Joane   22 Warner                 1:08.37   5 
 --  1619 Barrientos, Kendra  20 Warner                     DNS   5 
 --  1647 Giard, Jessica      23 Webber                     DNS   5 
 --  1263 Sandon, Holly       21 Embry-Riddle               DNS   1 
 --  1264 Tafoya, Martina     21 Embry-Riddle               DNS   4 
 --  1362 Normil, Juliette    21 Florida Int'               DNS   4 
 --  1520 Jocelyn, Ashley     18 Ucf                        DNS   1 
 --  1449 Calcote, Jaybria    21 North Florid               DNS   2 
 
Women 18-29 800 Meter Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 2:05.50                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1428 Pierre, Joane       23 Jacksonville           2:13.41  
  2  1422 Freeman, Bienna     23 Jacksonville           2:13.57  
  3  1427 Payne, Latonya      21 Jacksonville           2:13.89  
  4  1459 Irwin, Alexis       19 North Florid           2:16.19  
  5  1367 White, Desmika      19 Florida Int'           2:17.52  
  6  1322 Dixon, Valerie      23 Florida Atla           2:17.72  
  7  1339 Adan, Samia         23 Florida Int'           2:18.23  
  8  1346 Canady, Tai' Hsia   22 Florida Int'           2:18.71  
  9  1416 Bailey, Sarah       21 Jacksonville           2:19.21  
 10  1353 Francis, Krystel    20 Florida Int'           2:19.97  
 11  1452 Conrad, Kayla       22 North Florid           2:20.39  
 12  1202 Velazco, Corina     18 Alpha Omega            2:22.56  
 13  1425 Meyer, Svenja       23 Jacksonville           2:23.91  
 14  1526 Rose, Ebony         19 Ucf                    2:25.25  
 15  1203 Brown, Morgan       19 Bethune-Cook           2:25.71  
 16  1362 Normil, Juliette    21 Florida Int'           2:28.21  
 17  1332 Neustadt, Hannah    23 Florida Atla           2:30.90  
 18  1333 Raymond, Tia-Rose   23 Florida Atla           2:33.56  
 19  1252 Ball, Kira          24 Embry-Riddle           2:33.85  
 20  1329 Mann, Helen         23 Florida Atla           2:36.63  
 21  1213 Lewis, Alexys       20 Bethune-Cook           2:37.31  
 22  1318 CoDyre, Kathryn     23 Florida Atla           2:37.93  
 23  1324 Heller-Spencer, Ki  23 Florida Atla           2:38.10  
 24  1652 Rammel, Samantha    23 Webber                 2:43.03  
 25  1257 Eschbach, Lauren    21 Embry-Riddle           2:43.18  
 26  1649 McIntosh, Venisha   23 Webber                 2:47.15  
 --  1424 Keel, Morgan        21 Jacksonville               DNS  
 --  1261 Love, Rebecca       21 Embry-Riddle               DNS  
 --  1255 Coelho, Karina      21 Embry-Riddle               DNS  
 
Women 30-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1550 Suda, Betsy         31 Unattached             2:27.18  
 
Women 18-29 1 Mile Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 4:38.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1428 Pierre, Joane       23 Jacksonville           4:50.76  
  2  1465 Maheu, Audrey       22 North Florid           4:54.32  
  3  1422 Freeman, Bienna     23 Jacksonville           5:03.47  
  4  1448 Brandt, Alyssa      19 North Florid           5:06.60  
  5  1255 Coelho, Karina      21 Embry-Riddle           5:07.17  
  6  1416 Bailey, Sarah       21 Jacksonville           5:08.70  
  7  1425 Meyer, Svenja       23 Jacksonville           5:09.76  
  8  1446 Baker, Elle         20 North Florid           5:13.86  
  9  1424 Keel, Morgan        21 Jacksonville           5:18.99  
 10  1515 Castillo, Cody      19 Ucf                    5:21.28  
 11  1524 Petrik, Rachel      18 Ucf                    5:21.98  
 12  1528 Williams, Amelia    20 Ucf                    5:23.42  
 13  1523 Pauls, Caroline     18 Ucf                    5:26.02  
 14  1332 Neustadt, Hannah    23 Florida Atla           5:26.04  
 15  1333 Raymond, Tia-Rose   23 Florida Atla           5:29.50  
 16  1461 Kafer, Jessica      19 North Florid           5:30.27  
 17  1329 Mann, Helen         23 Florida Atla           5:30.65  
 18  1517 Hamel, Alyssa       18 Ucf                    5:32.14  
 19  1261 Love, Rebecca       21 Embry-Riddle           5:38.19  
 19  1318 CoDyre, Kathryn     23 Florida Atla           5:38.19  
 21  1651 Nygren, Lauren      23 Webber                 5:38.21  
 22  1447 Bradley, Savannah   19 North Florid           5:41.51  
 23  1324 Heller-Spencer, Ki  23 Florida Atla           5:43.15  
 24  1645 Coty, Kelsey        23 Webber                 5:44.19  
 25  1402 Joyner, Jami        19 Georgia Sout           5:46.16  
 26  1253 Bonk, Nicole        21 Embry-Riddle           5:49.92  
 27  1458 Hensley, Kelly      18 North Florid           5:58.97  
 --  1525 Rose, Akeeba        19 Ucf                        DNF  
 --  1395 Curry, Sara         22 Georgia Sout               DNS  
 --  1541 Duncan, Amber       18 Unattached                 DNS  
 --  1514 Blaes, Shelby       19 Ucf                        DNS  
 
Women 30-34 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1550 Suda, Betsy         31 Unattached             5:17.74  
 
Women 35-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1201 King-Foster, Tamar  37 Alpha Omega            5:34.46  
 
Women 18-29 5000 Meter Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 16:02.00                                                       
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1350 Espino, Daniela     22 Unattached            17:54.59  
  2  1205 Dunkley, Kadian     21 Bethune-Cook          18:14.68  
  3  1516 Classe, Heather     19 Ucf                   18:25.98  
  4  1334 Sell, Chloe         23 Florida Atla          18:29.74  
  5  1355 Gonzalez, Lauren    18 Florida Int'          18:39.40  
  6  1395 Curry, Sara         22 Georgia Sout          18:53.19  
  7  1514 Blaes, Shelby       19 Ucf                   19:08.34  
  8  1366 Ventura, Catherine  19 Florida Int'          19:10.78  
  9  1519 Huff, Teresa        20 Ucf                   19:15.71  
 10  1315 Bary, Megan         23 Florida Atla          19:15.81  
 11  1320 Cripe, Tara         23 Florida Atla          19:16.36  
 12  1220 Taylor, Kirsten     20 Bethune-Cook          19:32.54  
 13  1513 Adona, Jocelyn      18 Ucf                   19:40.42  
 14  1541 Duncan, Amber       18 Unattached            19:47.77  
 15  1330 Mcauliffe, Colleen  23 Florida Atla          19:57.70  
 16  1651 Nygren, Lauren      23 Webber                20:19.99  
 17  1253 Bonk, Nicole        21 Embry-Riddle          20:20.61  
 18  1256 Eaton, Bailey       21 Embry-Riddle          20:39.11  
 --  1645 Coty, Kelsey        23 Webber                     DNF  
 --  1262 Ross, Aleiyah       21 Embry-Riddle               DNF  
 --  1328 Jones, Kimberly     23 Florida Atla               DNS  
 --  1463 Kittrell, Shelby    21 North Florid               DNS  
 --  1260 King, Brittany      21 Embry-Riddle               DNS  
 --  1454 Emons, Meggie       22 North Florid               DNS  
 --  1402 Joyner, Jami        19 Georgia Sout               DNS  
 
Women 30-34 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1550 Suda, Betsy         31 Unattached            18:17.08  
 
Women 18-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 9 Advance by Time
18-29 NCAA D: *  7.53                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1671 Bardge, Crystal     23 Unat-Embry-R              8.10q  2 
  2  1419 Charles, Charlene   23 Jacksonville              8.15q  3 
  3  1335 Siekmann, Ronja     23 Florida Atla              8.18q  3 
  4  1321 David, Tatiana      23 Florida Atla              8.21q  1 
  5  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook              8.40q  1 
  6  1426 Munkacsy, Petra     21 Jacksonville              8.45q  2 
  7  1460 Johnson, Christina  20 North Florid              8.53q  3 
  8  1342 Anu, Oriel          19 Florida Int'              8.54q  3 
  9  1390 Billings, Jasmine   21 Georgia Sout              8.56q  2 
 10  1300 McKelton, Whitney   21 Fast Lane Tr              8.67   3 
 11  1337 Walton, Lauren      23 Florida Atla              8.72   2 
 12  1345 Blackwood, Kristen  22 Florida Int'              8.78   1 
 13  1365 Shields, Lexis      18 Florida Int'              8.81   2 
 14  1209 Jenkins, Erica      19 Bethune-Cook              8.85   1 
 15  1258 Goring, Breanna     21 Embry-Riddle              8.91   3 
 16  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout              8.99   1 
 17  1397 Edwards, Deanna     20 Georgia Sout              9.11   2 
 18  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout              9.20   2 
 19  1409 Toomer, Lauren      19 Georgia Sout              9.48   3 
 20  1200 Jacobs, Natalie     19 Alpha Omega               9.53   2 
 --  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid               DNS   1 
 --  1522 Lowe-Chin, Rayeish  18 Ucf                        DNS   1 
 --  1435 Walker, Shanique    21 Jacksonville               DNS   1 
 --  1551 Tse, Megan          18 Unattached                 DNS   3 
 
Women 18-29 55 Meter Hurdles
================================================================
18-29 NCAA D: *  7.53                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  1671 Bardge, Crystal     23 Unat-Embry-R              7.90  
  2  1419 Charles, Charlene   23 Jacksonville              8.12  
  3  1335 Siekmann, Ronja     23 Florida Atla              8.13  
  4  1321 David, Tatiana      23 Florida Atla              8.18  
  5  1342 Anu, Oriel          19 Florida Int'              8.21  
  6  1390 Billings, Jasmine   21 Georgia Sout              8.36  
  7  1460 Johnson, Christina  20 North Florid              8.48  
  8  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook              8.98  
 --  1426 Munkacsy, Petra     21 Jacksonville               DNS  
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
     NCAA D1: * 3:36.80                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Jacksonville  'A'                                   3:47.63   1 
     1) 1419 Charles, Charlene 23       2) 1431 Taylor, Alexis 21         
     3) 1427 Payne, Latonya 21          4) 1434 Walker, Courtney 21       
  2 Florida Atlantic  'A'                               3:55.47   1 
     1) 1319 Coppin, Tanisha 23         2) 1331 Myers, Annalisa 23        
     3) 1317 Cannon, Dana 23            4) 1322 Dixon, Valerie 23         
  3 Georgia Southern  'A'                               3:58.22   1 
     1) 1407 Thomas, Kimberly 20        2) 1403 King, Cherrelle 20        
     3) 1396 Edwards, Dana 20           4) 1405 Parker, Aliya 18          
  4 North Florida  'A'                                  4:03.43   2 
     1) 1452 Conrad, Kayla 22           2) 1446 Baker, Elle 20            
     3) 1459 Irwin, Alexis 19           4) 1465 Maheu, Audrey 22          
  5 Florida Int'l  'A'                                  4:04.47   1 
     1) 1368 White, Lashae 21           2) 1360 Kelley, Lakeisha 22       
     3) 1341 Anderson, Nia 23           4) 1349 Dumoy, T'Keyah 21         
  6 Florida Int'l  'B'                                  4:05.39   2 
     1) 1346 Canady, Tai' Hsia 22       2) 1367 White, Desmika 19         
     3) 1353 Francis, Krystel 20        4) 1339 Adan, Samia 23            
  7 Georgia Southern  'B'                               4:07.91   2 
     1) 1409 Toomer, Lauren 19          2) 1398 Felton, Alyssa 19         
     3) 1397 Edwards, Deanna 20         4) 1410 Vaughn, Amber 21          
  8 Florida Atlantic  'B'                               4:08.60   2 
     1) 1326 Jackson, Caitlin 23        2) 1338 Worley, Amanda 23         
     3) 1321 David, Tatiana 23          4) 1331 Myers, Annalisa 23        
  9 Webber  'A'                                         4:22.70   3 
     1) 1645 Coty, Kelsey 23            2) 1646 Fuentes, Daryl 23         
     3) 1650 Mendes, Barbara 22         4) 1654 Scott, Deidra 23          
 10 Warner  'A'                                         4:27.11   3 
     1) 1620 Dume, Andrene 19           2) 1623 Ligon, Angelique 20       
     3) 1627 St. Jean, Liciane 18       4) 1630 Williams, Mariah 18       
 11 Georgia Southern  'C'                               4:29.97   2 
     1) 1412 White, Tiffany 20          2) 1411 Walker, Jasmine 22        
     3) 1391 Carter, Ebony 21           4) 1408 Tipton, Aarian 21         
 12 Webber  'B'                                         4:46.46   3 
     1) 1653 Santiago, Maria 23         2) 1648 Livingston, Iesha 23      
     3) 1649 McIntosh, Venisha 23       4) 1647 Giard, Jessica 23         
 -- Embry-Riddle  'B'                                       DNS   3 
     1) 1252 Ball, Kira 24              2) 1257 Eschbach, Lauren 21       
     3) 1261 Love, Rebecca 21           4) 1255 Coelho, Karina 21         
 -- Florida Int'l  'C'                                      DNS   3 
     1) 1343 Balfour, Maya 18           2) 1352 Fowler, Nicole            
     3) 1351 Fluellen, Phillicia 20     4) 1362 Normil, Juliette 21       
 -- Embry-Riddle  'A'                                       DNS   1 
     1) 1254 Cannon, Camaria 20         2) 1259 Kendrick, Kristina 21     
     3) 1263 Sandon, Holly 21           4) 1264 Tafoya, Martina 21        
 -- Georgia Southern  'D'                                   DNS   3 
     1) 1400 Hill, Nia 19               2) 1401 Johnson, Taylor 19        
     3) 1394 Coleman, Camryn 18         4) 1390 Billings, Jasmine 21      
 
Women Distance Medley
================================================================
     NCAA D1: * 11:07.40                                                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Embry-Riddle  'A'                                  12:43.42  
     1) 1255 Coelho, Karina 21          2) 1252 Ball, Kira 24             
     3) 1257 Eschbach, Lauren 21        4) 1263 Sandon, Holly 21          
 -- Florida Atlantic  'A'                                   DNS  
     1) 1332 Neustadt, Hannah 23        2) 1333 Raymond, Tia-Rose 23      
     3) 1329 Mann, Helen 23             4) 1318 CoDyre, Kathryn 23        
 
Women 18-29 High Jump
==========================================================================
 Sponsor: Ronald L. Book
 Progression: 1.41, 1.46, 1.51, 1.56, 1.61, 1.66, 1.71, 1.76,
 1.79, 1.82, 1.85
18-29 NCAA D: * 1.85m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1521 Lampert, Allison    19 Ucf                      1.66m    5-05.25 
     1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 
        P   XO  XXO  XXO  XXX 
  2  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook             1.61m    5-03.25 
     1.51 1.56 1.61 1.66 
        P    O   XO  XXX 
  3  1399 Harris, Keyanna     18 Georgia Sout             1.56m    5-01.25 
     1.46 1.51 1.56 1.61 
        P    O    O  XXX 
  4  1344 Barnett, Chantae    20 Florida Int'             1.56m    5-01.25 
     1.46 1.51 1.56 1.61 
        P    O   XO  XXX 
  5  1445 Adams, India        18 North Florid             1.56m    5-01.25 
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 
        P    O    O  XXO  XXX 
  6  1336 Stewart, Ashley     23 Florida Atla             1.56m    5-01.25 
     1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 
        P    O   XO  XXO  XXX 
  7  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'             1.51m    4-11.50 
     1.46 1.51 1.56 
        P    O  XXX 
  8  1410 Vaughn, Amber       21 Georgia Sout             1.51m    4-11.50 
     1.41 1.46 1.51 1.56 
        P    O   XO  XXX 
  8  1451 Collins, Marla      21 North Florid             1.51m    4-11.50 
     1.41 1.46 1.51 1.56 
        P    O   XO  XXX 
 10  1625 Petithomme, Joane   22 Warner                   1.41m    4-07.50 
     1.41 1.46 
        O  XXX 
 11  1619 Barrientos, Kendra  20 Warner                   1.41m    4-07.50 
     1.41 1.46 
       XO  XXX 
 --  1511 Ledo-Massey, Rafae  18 The Club                    NH            
     1.41 
      XXX 
 --  1404 Nichols, Iesha      21 Georgia Sout                NH            
     1.41 
      XXX 
 --  1624 Pate, Tiffani       20 Warner                     DNS            
 --  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid               DNS            
 
Women 18-29 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 1.50, 1.65, 1.80, 1.95, 2.95, 3.10, 3.25, 3.40,
 3.55, 3.70, 3.85, 4.00, 4.15, 4.25, 4.35
18-29 NCAA D: * 4.35m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1311 Schuessler, Caitli  21 Florida                  3.70m   12-01.50 
     3.40 3.55 3.70 3.85 
        O    O    O  XXX 
  2  1540 Duffy, Stephanie    23 Unattached               3.70m   12-01.50 
     3.55 3.70 3.85 
        O  XXO  XXX 
  3  1527 Weiss, Erica        22 Ucf                      3.70m   12-01.50 
     3.40 3.55 3.70 3.85 
      XXO   XO  XXO  XXX 
  4  1455 Enders, Lindsey     19 North Florid             3.55m   11-07.75 
     3.40 3.55 3.70 
       XO    O  XXX 
  5  1219 Smallwood, Sasha    19 Bethune-Cook             3.55m   11-07.75 
     3.40 3.55 3.70 
       XO   XO  XXX 
  6  1462 Kelsay, Caleigh     20 North Florid             3.25m   10-08.00 
     2.95 3.10 3.25 3.40 
        O    O   XO  XXX 
  6  1327 Jetmore, Jessica    23 Florida Atla             3.25m   10-08.00 
     2.95 3.10 3.25 3.40 
        O    O   XO  XXX 
  8  1552 vivlamore, abigail  18 Unattached               3.10m   10-02.00 
     2.95 3.10 3.25 
        O    O  XXX 
  9  1312 Valdes, Cristina    23 Florida                  3.10m   10-02.00 
     2.95 3.10 3.25 
       XO   XO  XXX 
 10  1450 Chandler, Chelsea   20 North Florid             2.95m    9-08.00 
     2.95 3.10 
        O  XXX 
 11  1347 Chang, Nicole       19 Florida Int'             2.95m    9-08.00 
     2.95 3.10 
       XO  XXX 
 11  1358 Heinzman, Anna      18 Florida Int'             2.95m    9-08.00 
     2.95 3.10 
       XO  XXX 
 13  1548 Ostrenko, Mariana   19 Unattached               2.95m    9-08.00 
     2.95 3.10 
      XXO  XXX 
 13  1340 Alea, Maria         20 Florida Int'             2.95m    9-08.00 
     2.95 3.10 
      XXO  XXX 
 15  1223 Townsend, Shantell  19 Bethune-Cook             1.95m    6-04.75 
     1.95 2.95 
       XO  XXX 
 --  1469 Wagoner, Brittany   20 North Florid                NH            
     3.40 
      XXX 
 --  1544 King, Christina     23 Unattached                  NH            
     3.70 
      XXX 
 --  1545 Leonardi, Carissa   19 Unattached                  NH            
     3.40 
      XXX 
 
Women 65-69 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 1.50, 1.65, 1.80, 1.95, 2.95, 3.10, 3.25, 3.40,
 3.55, 3.70, 3.85, 4.00, 4.15, 4.25, 4.35
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
 --  1542 Johnston, Janet     65 Unattached                  NH            
     1.50 
      XXX 
 
Women 18-29 Long Jump
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 6.45m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1538 Bledsoe, Amber      27 Unattached               5.90m   19-04.25 
      5.63m  5.90m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2  1361 McElveen, Marissa   22 Florida Int'             5.89m   19-04.00 
      FOUL  5.31m  5.85m  5.89m  5.45m  FOUL
  3  1411 Walker, Jasmine     22 Georgia Sout             5.67m   18-07.25 
      5.41m  5.67m  FOUL  PASS  PASS  PASS
  4  1419 Charles, Charlene   23 Jacksonville             5.66m   18-07.00 
      5.60m  5.66m  5.57m  PASS  PASS  PASS
  5  1630 Williams, Mariah    18 Warner                   5.54m   18-02.25 
      4.52m  4.74m  5.54m  4.59m  4.05m  4.25m
  6  1518 Hamilton, Shemael   19 Ucf                      5.51m   18-01.00 
      5.31m  5.13m  5.42m  5.40m  5.51m  5.34m
  7  1335 Siekmann, Ronja     23 Florida Atla             5.49m   18-00.25 
      5.49m  5.18m  PASS  PASS  PASS  PASS
  8  1426 Munkacsy, Petra     21 Jacksonville             5.39m   17-08.25 
      FOUL  5.22m  5.39m  PASS  PASS  PASS
  9  1301 Williams, Thelmarc  24 Fast Lane Tr             5.26m   17-03.25 
      FOUL  5.25m  5.26m  5.18m  FOUL  5.11m
 10  1316 Brown, Demitria     23 Florida Atla             5.23m   17-02.00 
      4.95m  4.98m  5.23m           
 11  1321 David, Tatiana      23 Florida Atla             5.21m   17-01.25 
      5.08m  5.10m  5.21m         
 12  1432 Taylor, Kaitlyn     20 Jacksonville             5.19m   17-00.50 
      4.95m  5.19m  FOUL         
 13  1344 Barnett, Chantae    20 Florida Int'             5.18m   17-00.00 
      4.92m  4.89m  5.18m         
 14  1323 Etienne, Joelle     23 Florida Atla             5.16m   16-11.25 
      FOUL  4.91m  5.16m         
 15  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook             5.12m   16-09.75 
      5.12m  4.92m  5.00m           
 16  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout             5.04m   16-06.50 
      FOUL  5.04m  FOUL         
 17  1430 Story, Taylor       20 Jacksonville             5.02m   16-05.75 
      FOUL  FOUL  5.02m           
 18  1466 Smyth, Jennifer     22 North Florid             4.95m   16-03.00 
      FOUL  FOUL  4.95m         
 19  1393 Charles, Brianna    20 Georgia Sout             4.93m   16-02.25 
      4.93m  FOUL  4.86m         
 20  1627 St. Jean, Liciane   18 Warner                   4.92m   16-01.75 
      4.92m  FOUL  4.86m         
 21  1404 Nichols, Iesha      21 Georgia Sout             4.82m   15-09.75 
      4.72m  4.82m  4.61m         
 21  1394 Coleman, Camryn     18 Georgia Sout             4.82m   15-09.75 
      FOUL  4.82m  FOUL         
 23  1620 Dume, Andrene       19 Warner                   4.58m   15-00.50 
      4.38m  4.55m  4.58m         
 24  1648 Livingston, Iesha   23 Webber                   4.19m   13-09.00 
      FOUL  FOUL  4.19m         
 --  1398 Felton, Alyssa      19 Georgia Sout               DNS            
 
Women 95-99 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook             5.11m   16-09.25 
      4.89m  5.05m  5.11m           
 
Women 18-29 Triple Jump
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 13.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1456 Frazier, Brianna    20 North Florid            11.78m   38-07.75 
      10.30m  11.78m  11.56m  11.52m  PASS  PASS
  2  1518 Hamilton, Shemael   19 Ucf                     11.63m   38-02.00 
      FOUL  11.57m  11.63m  10.91m  11.41m  11.57m
  3  1466 Smyth, Jennifer     22 North Florid            11.52m   37-09.50 
      11.23m  11.52m  11.14m  FOUL  11.43m  11.22m
  4  1321 David, Tatiana      23 Florida Atla            11.51m   37-09.25 
      11.21m  11.51m  11.42m  FOUL  11.23m  11.41m
  5  1323 Etienne, Joelle     23 Florida Atla            11.37m   37-03.75 
      FOUL  FOUL  11.36m  11.37m  11.11m  FOUL
  6  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout            11.36m   37-03.25 
      FOUL  FOUL  11.17m  11.24m  11.36m  FOUL
  7  1316 Brown, Demitria     23 Florida Atla            11.30m   37-01.00 
      10.54m  11.19m  11.24m  10.62m  11.00m  11.30m
  8  1432 Taylor, Kaitlyn     20 Jacksonville            11.11m   36-05.50 
      10.89m  FOUL  FOUL  10.73m  11.11m  FOUL
  9  1301 Williams, Thelmarc  24 Fast Lane Tr            11.00m   36-01.25 
      FOUL  10.63m  10.89m  10.88m  11.00m  10.83m
 10  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout            10.89m   35-08.75 
      FOUL  10.89m  FOUL  FOUL  10.35m  FOUL
 11  1393 Charles, Brianna    20 Georgia Sout            10.75m   35-03.25 
      10.71m  10.75m  FOUL         
 12  1300 McKelton, Whitney   21 Fast Lane Tr            10.62m   34-10.25 
      FOUL  FOUL  10.62m         
 13  1627 St. Jean, Liciane   18 Warner                  10.23m   33-06.75 
      FOUL  FOUL  10.23m         
 --  1213 Lewis, Alexys       20 Bethune-Cook                ND            
      ND x  x             
 --  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --  1361 McElveen, Marissa   22 Florida Int'               DNS            
 --  1356 Gordon, Anesha      18 Florida Int'               DNS            
 --  1630 Williams, Mariah    18 Warner                     DNS            
 --  1435 Walker, Shanique    21 Jacksonville               DNS            
 
Women 18-29 Shot Put
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 17.20m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1543 Kevkhishvili, Mari  27 Unattached              15.77m   51-09.00 
      FOUL  FOUL  14.86m  15.77m  FOUL  PASS
  2  1359 Ishmar, Raqurra     19 Florida Int'            13.88m   45-06.50 
      13.59m  13.88m  FOUL  13.36m  FOUL  13.86m
  3  1310 Mackey, Arlitha     23 Florida                 13.36m   43-10.00 
      12.50m  FOUL  12.40m  FOUL  12.38m  13.36m
  4  1417 Bravo, Akeela       23 Jacksonville            13.27m   43-06.50 
      12.94m  FOUL  FOUL  12.98m  13.27m  FOUL
  5  1216 Richardson, Desire  19 Bethune-Cook            12.82m   42-00.75 
      12.82m  12.54m  12.48m  12.62m  FOUL  12.37m
  6  1363 Pierre, Miriam      19 Florida Int'            12.70m   41-08.00 
      12.17m  12.70m  FOUL  12.53m  12.54m  FOUL
  7  1421 Clark, Kree         20 Jacksonville            12.30m   40-04.25 
      11.43m  11.40m  11.50m  11.48m  FOUL  12.30m
  8  1549 Pope, Nicole        23 Unattached              11.97m   39-03.25 
      11.51m  11.74m  FOUL  11.38m  11.97m  11.52m
  9  1429 Schunter, Sara      22 Jacksonville            11.96m   39-03.00 
      11.96m  11.53m  11.64m  11.60m  11.81m  FOUL
 10  1392 Chandler, Kelsey    18 Georgia Sout            11.45m   37-06.75 
      11.45m  11.39m  10.91m         
 11  1217 Rivera, Alana       20 Bethune-Cook            11.42m   37-05.75 
      11.40m  11.42m  11.00m         
 12  1423 Futch, Sally Marie  21 Jacksonville            11.30m   37-01.00 
      10.79m  11.30m  10.94m         
 13  1354 Gobourne, Chelsea   19 Florida Int'            10.80m   35-05.25 
      10.47m  10.80m  10.58m         
 14  1621 Gainey, Lexus       19 Warner                  10.67m   35-00.25 
      10.67m  10.34m  10.35m         
 15  1626 Reseau, Kreda       21 Warner                   9.53m   31-03.25 
      8.39m  9.53m  FOUL         
 16  1356 Gordon, Anesha      18 Florida Int'             9.37m   30-09.00 
      FOUL  9.37m  9.29m         
 17  1625 Petithomme, Joane   22 Warner                   9.33m   30-07.50 
      9.03m  9.33m  8.41m         
 18  1453 Cowpland, Lindsay   19 North Florid             8.90m   29-02.50 
      8.90m  8.34m  8.60m         
 19  1655 Thompson, Jasmin    23 Webber                   8.75m   28-08.50 
      8.75m  8.62m  8.43m           
 20  1628 Stephens, Kelli     21 Warner                   8.32m   27-03.75 
      7.77m  7.70m  8.32m         
 --  1433 Turner, Samantha    20 Jacksonville               DNS            
 --  1357 Gregoire, Benia     23 Florida Int'               DNS            
 
Women 18-29 Weight Throw
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 21.00m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1265 Woodard, Reta       21 Embry-Riddle            19.92m   65-04.25 
      17.89m  18.42m  FOUL  18.75m  FOUL  19.92m
  2  1357 Gregoire, Benia     23 Florida Int'            18.28m   59-11.75 
      FOUL  16.07m  17.18m  18.28m  16.59m  FOUL
  3  1359 Ishmar, Raqurra     19 Florida Int'            17.64m   57-10.50 
      15.99m  FOUL  15.71m  17.64m  FOUL  FOUL
  4  1363 Pierre, Miriam      19 Florida Int'            16.14m   52-11.50 
      14.52m  FOUL  14.17m  16.14m  15.62m  14.98m
  5  1421 Clark, Kree         20 Jacksonville            16.02m   52-06.75 
      FOUL  15.90m  16.02m  15.60m  15.62m  15.87m
  6  1417 Bravo, Akeela       23 Jacksonville            16.01m   52-06.50 
      16.01m  16.00m  15.99m  FOUL  FOUL  FOUL
  7  1423 Futch, Sally Marie  21 Jacksonville            15.51m   50-10.75 
      13.75m  14.30m  14.21m  15.51m  14.22m  14.60m
  8  1348 Dekrey, Kimberlee   22 Florida Int'            15.05m   49-04.50 
      14.83m  FOUL  14.47m  14.61m  15.05m  FOUL
  9  1356 Gordon, Anesha      18 Florida Int'            14.43m   47-04.25 
      FOUL  FOUL  14.43m  14.05m  14.20m  FOUL
 10  1549 Pope, Nicole        23 Unattached              13.78m   45-02.50 
      FOUL  FOUL  13.78m           
 11  1392 Chandler, Kelsey    18 Georgia Sout            13.77m   45-02.25 
      13.77m  13.53m  FOUL         
 12  1429 Schunter, Sara      22 Jacksonville            13.61m   44-08.00 
      FOUL  13.59m  13.61m         
 13  1216 Richardson, Desire  19 Bethune-Cook            13.11m   43-00.25 
      12.66m  13.11m  FOUL         
 14  1626 Reseau, Kreda       21 Warner                  11.67m   38-03.50 
      11.67m  9.98m  FOUL         
 15  1621 Gainey, Lexus       19 Warner                   9.58m   31-05.25 
      9.00m  FOUL  9.58m         
 16  1628 Stephens, Kelli     21 Warner                   9.22m   30-03.00 
      9.22m  FOUL  FOUL           
 --  1354 Gobourne, Chelsea   19 Florida Int'              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --  1433 Turner, Samantha    20 Jacksonville               DNS            
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'           2:32.40   2    663
  2  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook           2:36.36   2    615
  3  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout           2:40.93   2    562
  4  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta           2:42.83   2    541
  5  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook           2:43.53   2    533
  6  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout           2:45.05   1    516
  7  1506 White, Jaymi           Savannah Sta           2:46.33   2    502
  8  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta           2:49.88   2    465
  9  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout           2:53.90   1    424
 10  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta           2:55.08   2    412
 11  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook           2:57.20   1    392
 12  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid           2:58.18   1    382
 13  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout           2:58.29   1    381
 14  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook           3:02.22   1    345
 15  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite            3:06.82   2    304
 16  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached             3:16.20   1    229
 --  1208 Hyppolite, Juliett  19 Bethune-Cook               DNS   1 
 --  1547 Morrall, La'Schirr  15 Unattached                 DNS   1 
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 55 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta              8.58   3    862
  2  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook              8.59   3    860
  3  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite               8.70   3    836
  4  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook              8.85   1    804
  5  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta              8.92   1    791
  6  1506 White, Jaymi           Savannah Sta              8.93   4    789
  7  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout              8.95   4    783
  8  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta              9.20   1    731
  9  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid              9.25   1    721
 10  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook              9.26   4    720
 11  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'              9.30   2    712
 12  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout              9.41   4    690
 13  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook              9.48   2    675
 14  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached                9.62   2    648
 15  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout              9.64   3    644
 16  1208 Hyppolite, Juliett  19 Bethune-Cook             10.73   2    451
 17  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout             10.92   3    420
 --  1547 Morrall, La'Schirr  15 Unattached                 DNS   1 
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'             1.64m    5-04.50    783
  2  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook             1.61m    5-03.25    747
  3  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta             1.58m    5-02.25    712
  3  1208 Hyppolite, Juliett  19 Bethune-Cook             1.58m    5-02.25    712
  3  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite              1.58m    5-02.25    712
  6  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook             1.52m    4-11.75    644
  7  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid             1.49m    4-10.50    610
  7  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached               1.49m    4-10.50    610
  9  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook             1.40m    4-07.00    512
  9  1506 White, Jaymi           Savannah Sta             1.40m    4-07.00    512
 11  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta             1.37m    4-06.00    481
 11  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout             1.37m    4-06.00    481
 11  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout             1.37m    4-06.00    481
 11  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook             1.37m    4-06.00    481
 11  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta             1.37m    4-06.00    481
 16  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout             1.34m    4-04.75    449
 17  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout             1.31m    4-03.50    419
 --  1547 Morrall, La'Schirr  15 Unattached                 DNS            
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1506 White, Jaymi           Savannah Sta             5.56m   18-03.00    717
      5.56m  4.54m  PASS            
  2  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook             5.31m   17-05.25    645
      5.04m  4.99m  5.31m            
  3  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta             5.18m   17-00.00    609
      4.69m  5.18m  4.97m            
  4  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook             5.17m   16-11.50    606
      5.17m  5.09m  4.99m            
  5  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta             5.14m   16-10.50    598
      5.04m  5.08m  5.14m            
  6  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta             5.09m   16-08.50    584
      FOUL  4.77m  5.09m            
  7  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout             5.07m   16-07.75    578
      FOUL  5.07m  5.02m            
  8  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'             5.02m   16-05.75    565
      4.94m  4.85m  5.02m            
  9  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached               4.97m   16-03.75    551
      4.97m  4.87m  4.75m            
 10  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite              4.95m   16-03.00    546
      4.95m  4.87m  4.82m            
 11  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid             4.77m   15-07.75    498
      FOUL  4.77m  4.69m            
 12  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout             4.76m   15-07.50    495
      4.73m  4.76m  3.86m            
 13  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook             4.70m   15-05.00    479
      4.70m  FOUL  4.66m            
 14  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout             4.56m   14-11.50    443
      4.44m  4.11m  4.56m            
 14  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout             4.56m   14-11.50    443
      4.56m  4.55m  FOUL            
 16  1208 Hyppolite, Juliett  19 Bethune-Cook             4.21m   13-09.75    357
      4.21m  PASS  PASS            
 --  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 --  1547 Morrall, La'Schirr  15 Unattached                 DNS            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout            10.05m   32-11.75    533
      9.53m  9.00m  10.05m            
  2  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook            10.04m   32-11.25    532
      FOUL  10.04m  9.86m            
  3  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout             9.58m   31-05.25    502
      9.26m  7.74m  9.58m            
  4  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta             9.43m   30-11.25    492
      9.43m  8.24m  8.45m            
  5  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'             9.33m   30-07.50    486
      9.33m  8.53m  8.04m            
  6  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout             9.13m   29-11.50    473
      FOUL  9.13m  8.31m            
  7  1506 White, Jaymi           Savannah Sta             9.08m   29-09.50    469
      9.08m  8.77m  8.85m            
  8  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite              8.51m   27-11.00    432
      8.27m  8.00m  8.51m            
  9  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook             8.00m   26-03.00    399
      7.71m  8.00m  7.66m            
 10  1208 Hyppolite, Juliett  19 Bethune-Cook             7.77m   25-06.00    385
      7.66m  7.77m  6.89m            
 11  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta             7.76m   25-05.50    384
      7.12m  7.64m  7.76m            
 12  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta             7.56m   24-09.75    371
      6.48m  7.09m  7.56m            
 13  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook             7.37m   24-02.25    359
      7.37m  7.04m  6.82m            
 14  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout             7.26m   23-10.00    352
      FOUL  6.61m  7.26m            
 15  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid             7.10m   23-03.50    341
      6.69m  6.62m  7.10m            
 16  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached               6.84m   22-05.25    325
      6.60m  6.20m  6.84m            
 17  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook             6.56m   21-06.25    307
      6.17m  FOUL  6.56m            
 --  1547 Morrall, La'Schirr  15 Unattached                 DNS            
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1210 Johnson, Rayanna       Bethune-Cook              3240  
  2  1364 Relaford, Tikiera   20 Florida Int'              3209  
  3  1506 White, Jaymi           Savannah Sta              2989  
  4  1505 Taylor, Chantia        Savannah Sta              2984  
  5  1212 Jordan, Deidra      20 Bethune-Cook              2965  
  6  1509 Ladson, KeAndrea    18 Stride Rite               2830  
  7  1504 Jarrett, Rajeanne      Savannah Sta              2793  
  8  1396 Edwards, Dana       20 Georgia Sout              2762  
  9  1503 Doe, Ndidi             Savannah Sta              2737  
 10  1406 Rasheed, Ashleigh   20 Georgia Sout              2617  
 11  1457 Goodwin, Natasha    21 North Florid              2552  
 12  1400 Hill, Nia           19 Georgia Sout              2420  
 13  1546 McGillicuddy, Ambe  27 Unattached                2363  
 14  1218 Sanders, Cenita     20 Bethune-Cook              2318  
 15  1401 Johnson, Taylor     19 Georgia Sout              2270  
 16  1222 Thomas, Raven       20 Bethune-Cook              2132  
 
Men 18-29 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
18-29 NCAA D: *  6.14                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1669 Phiri, Gerald       24 Pure Athleti              6.30q  2 
  2  1498 McKenzie, Ramone    22 Pure Athleti              6.31q  3 
  3  1415 Harris, Adam        25 Guyana                    6.39q  4 
  4  1611 Tillman, Jeremy     23 Unattached                6.43q  8 
  5  1228 Cabrera, Angelo     21 Bethune-Cook              6.45q  5 
  6  1371 Campbell, Khristia  22 Florida Int'              6.48q  6  6.475
  7  1443 Witherspoon, Brian  27 Life Speed                6.48q  2  6.480
  8  1569 Cuffy, Tyrell       24 Unattached                6.49q  6 
  8  1224 Banks, Tremayne     20 Bethune-Cook              6.51q  1  6.505
  9  1589 Marshall, Gyasi     19 Unattached                6.51q  5  6.509
 11  1235 Higdon, Derrick     18 Bethune-Cook              6.55   7 
 11  1608 Stuart, Sean        24 Unattached                6.55   1 
 13  1615 Wilson, Michael     26 Unattached                6.59   1 
 14  1380 McGill, Desmond     21 Florida Int'              6.61   8 
 15  1240 Perkins, Joshua     22 Bethune-Cook              6.63   7 
 15  1493 Sommers, Chris      21 One Goal Ath              6.63   8 
 17  1307 Similien, Ronald    24 Fast Lane Tr              6.64   2 
 17  1374 Ghent, Marcus       19 Florida Int'              6.64   1 
 17  1482 Pitts, Jamal        19 North Florid              6.64   8 
 20  1642 Williams, Gavonnah  19 Warner                    6.67   4 
 21  1564 Brown, Shiquel      18 Unattached                6.71   3 
 22  1657 Hatcher, Jonathan   23 Webber                    6.72   2 
 22  1631 Barber, Dyrren      23 Warner                    6.72   7 
 24  1502 Reddix, Craig       19 Ruff Riders/              6.73   3 
 25  1289 Morgan, James       21 Unat-Embry-R              6.75   4 
 26  1439 Boney, Anthony      19 Life Speed                6.76   8 
 27  1480 Menen, Jake         19 North Florid              6.79   3 
 28  1236 Howard, David       23 Bethune-Cook              6.80   6 
 29  1272 DiGregorio, Joe     22 Embry-Riddle              6.82   3 
 29  1602 Pierce, Maurice     21 Unattached                6.82   2 
 31  1414 Tancreti, Michael   19 Goalworks                 6.84   5 
 32  1302 Alcid, Marcus       23 Fast Lane Tr              6.85   4 
 32  1682 Fowler, Vernon      25 Unattached                6.85   8 
 34  1291 Prasad, Harish      21 Embry-Riddle              6.86   4 
 35  1249 Rogers, Robert      21 Central Flor              6.88   3 
 36  1304 Jasmln, Bryan       21 Fast Lane Tr              6.92   7 
 37  1604 Richardson, Raymer  19 Unattached                7.06   5 
 38  1375 Hope, Ross          21 Florida Int'              7.07   2 
 39  1576 Goyco, Cesar        21 Unattached                7.13   8 
 40  1530 Smith, Jermaine     26 Ultimate Tra              7.19   1 
 41  1557 Basabe, Ibai        27 Unattached                7.28   7 
 42  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration              7.48   6 
 43  1308 Villano, Rick       18 Fast Lane Tr              7.83   8 
 --  1305 Louis, Randy        21 Fast Lane Tr                FS   6 
 --  1246 Thompkins, Marquis  20 Bethune-Cook               DNS   2 
 --  1247 Washington, Darnel  22 Bethune-Cook               DNS   7 
 --  1243 Saint Preux, Junio  20 Bethune-Cook               DNS   4 
 --  1442 Dowe, Davivorn      23 Life Speed                 DNS   5 
 --  1617 Yoho, Jonathan      20 Unattached                 DNS   1 
 --  1641 Rutland, Caleb      18 Warner                     DNS   6 
 --  1609 Sylvain, Bavon      26 Unattached                 DNS   6 
 --  1484 Rolle, Cecil        20 North Florid               DNS   4 
 --  1303 Ashe, James         19 Fast Lane Tr               DNS   3 
 --  1297 Watkins, John       21 Embry-Riddle               DNS   5 
 --  1555 Anastasiou, Peter   28 Unattached                 DNS   4 
 --  1441 Crawford, Shane     24 Life Speed                 DNS   8 
 --  1288 McGinley, Steve     22 Embry-Riddle               DNS   6 
 --  1292 Ray, Bryan          22 Embry-Riddle               DNS   5 
 
Men 18-29 55 Meter Dash
================================================================
18-29 NCAA D: *  6.14                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  1669 Phiri, Gerald       24 Pure Athleti              6.27  
  2  1498 McKenzie, Ramone    22 Pure Athleti              6.29  
  3  1611 Tillman, Jeremy     23 Unattached                6.40  
  4  1569 Cuffy, Tyrell       24 Unattached                6.42  
  5  1443 Witherspoon, Brian  27 Life Speed                6.45  
  6  1224 Banks, Tremayne     20 Bethune-Cook              6.52  
  7  1371 Campbell, Khristia  22 Florida Int'              6.63  
  8  1228 Cabrera, Angelo     21 Bethune-Cook              6.66  
 --  1415 Harris, Adam        25 Guyana                     DNS  
 
Men 30-34 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1440 Caines, Dwayne      31 Life Speed                6.58q  5 
  2  1568 Chery, Jean         30 Unattached                7.09q  1 
  3  1565 Bullard, Reun       31 Unattached                7.50q  6 
 --  1571 Dixon, Jeremiah     32 Unattached                  FS   4 
 
Men 40-44 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
  1  1413 Rouser, Jason       42 Goalworks                 6.72q  3 
 --  1598 norfleet, jeff      43 Unattached                 DNS   5 
 
Men 45-49 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
  1  1553 Adrien, Sylvester   45 Unattached                7.98q  7 
 
Men 50-54 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
  1  1251 redwood, Wayne      53 Drivephaze T              9.11q  2 
 --  1588 Logue, Michael      51 Unattached                 DNS   3 
 
Men 55-59 55 Meter Dash
===================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
 --  1561 Briscoe, Rudolph    55 Unattached                 DNS   7 
 --  1579 Hackett, Harry      55 Unattached                 DNS   2 
 
Men 60-64 55 Meter Dash
================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims 
================================================================
  1  1562 Broun, James        61 Unattached                8.06q 
 
Men 65-69 55 Meter Dash
================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims 
================================================================
 --  1584 Johnston, Joe       69 Unattached                 DNS  
 
Men 18-29 200 Meter Dash
===================================================================
18-29 NCAA D: * 21.13                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1  1240 Perkins, Joshua     22 Bethune-Cook             21.95   3 
  2  1569 Cuffy, Tyrell       24 Unattached               22.24   1 
  3  1231 Ellis, Garrett      23 Bethune-Cook             22.30   3 
  4  1615 Wilson, Michael     26 Unattached               22.50   2 
  5  1563 Brown, Shai         20 Unattached               22.60   2  22.594
  6  1294 Robinson, Leon      22 Embry-Riddle             22.60   1  22.595
  7  1480 Menen, Jake         19 North Florid             22.71   6 
  8  1371 Campbell, Khristia  22 Florida Int'             22.73   4 
  9  1675 Squillace, Nick     21 Unat-North F             22.83   8 
 10  1631 Barber, Dyrren      23 Warner                   22.85   1 
 11  1482 Pitts, Jamal        19 North Florid             22.92   7 
 12  1589 Marshall, Gyasi     19 Unattached               22.97   2 
 13  1559 Blackshear, Bruce   21 Unattached               23.09   4 
 14  1235 Higdon, Derrick     18 Bethune-Cook             23.16   5 
 15  1502 Reddix, Craig       19 Ruff Riders/             23.22   3 
 16  1564 Brown, Shiquel      18 Unattached               23.25   3 
 17  1493 Sommers, Chris      21 One Goal Ath             23.36   5 
 17  1272 DiGregorio, Joe     22 Embry-Riddle             23.36   7 
 19  1289 Morgan, James       21 Unat-Embry-R             23.42   7 
 20  1682 Fowler, Vernon      25 Unattached               23.49   5 
 21  1307 Similien, Ronald    24 Fast Lane Tr             23.59   6 
 22  1239 Lewis, Kevin        22 Bethune-Cook             23.67   5 
 23  1573 Fortune, Brandon    20 Unattached               23.72   4 
 24  1291 Prasad, Harish      21 Embry-Riddle             23.79   7 
 25  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached               23.86   6 
 26  1439 Boney, Anthony      19 Life Speed               24.00   8 
 27  1292 Ray, Bryan          22 Embry-Riddle             24.06   4 
 28  1604 Richardson, Raymer  19 Unattached               24.17   9 
 29  1302 Alcid, Marcus       23 Fast Lane Tr             24.28   8 
 30  1642 Williams, Gavonnah  19 Warner                   24.52   9 
 31  1375 Hope, Ross          21 Florida Int'             24.62   6 
 32  1557 Basabe, Ibai        27 Unattached               25.02   6 
 33  1530 Smith, Jermaine     26 Ultimate Tra             25.23   1 
 34  1305 Louis, Randy        21 Fast Lane Tr             25.33   7 
 35  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration             27.62   8 
 36  1308 Villano, Rick       18 Fast Lane Tr             27.68   8 
 --  1282 Laing, Brian        24 Embry-Riddle               DNS   5 
 --  1560 bretous, georges    22 Unattached                 DNS   1 
 --  1247 Washington, Darnel  22 Bethune-Cook               DNS   2 
 --  1228 Cabrera, Angelo     21 Bethune-Cook               DNS   3 
 --  1591 marshall, rashard   25 Unattached                 DNS   4 
 --  1304 Jasmln, Bryan       21 Fast Lane Tr               DNS   8 
 --  1611 Tillman, Jeremy     23 Unattached                 DNS   2 
 
Men 40-44 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1413 Rouser, Jason       42 Goalworks                23.08   9 
 
Men 50-54 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1588 Logue, Michael      51 Unattached               30.48   9 
  2  1251 redwood, Wayne      53 Drivephaze T             31.29   9 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1561 Briscoe, Rudolph    55 Unattached               24.80   9 
  2  1579 Hackett, Harry      55 Unattached               33.00   7 
 
Men 18-29 400 Meter Dash
===================================================================
18-29 NCAA D: * 46.60                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1231 Ellis, Garrett      23 Bethune-Cook             50.05   1 
  2  1675 Squillace, Nick     21 Unat-North F             50.30   5 
  3  1275 Frenot, Jean        22 Embry-Riddle             50.46   4 
  4  1631 Barber, Dyrren      23 Warner                   50.48   4 
  5  1489 Tillman, Aaron      22 North Florid             50.61   5 
  6  1249 Rogers, Robert      21 Central Flor             50.69   3 
  7  1481 Mims, Justin        21 North Florid             51.14   5 
  8  1560 bretous, georges    22 Unattached               51.54   7 
  9  1250 Briscoe, Mario      23 Drivephaze T             51.56   1 
 10  1590 Marshall, Jake      18 Unattached               51.59   7 
 11  1559 Blackshear, Bruce   21 Unattached               51.67   2 
 11  1273 Dori, Alex          21 Embry-Riddle             51.67   4 
 13  1267 Balucas, Makynzee   19 Embry-Riddle             51.79   2 
 14  1279 Hemingway, Jon      21 Embry-Riddle             52.17   8 
 15  1282 Laing, Brian        24 Embry-Riddle             52.18   2 
 16  1502 Reddix, Craig       19 Ruff Riders/             52.25   3 
 17  1573 Fortune, Brandon    20 Unattached               52.38   2 
 18  1563 Brown, Shai         20 Unattached               52.69   6 
 19  1306 Osborne, Devaris    19 Fast Lane Tr             53.17   2 
 20  1632 Brown, Matthew      21 Warner                   53.37   6 
 21  1635 Ferguson, Tavius    21 Warner                   53.39   7 
 22  1239 Lewis, Kevin        22 Bethune-Cook             54.02   4 
 23  1591 marshall, rashard   25 Unattached               54.26   8 
 24  1382 Perriman, Brandon   18 Florida Int'             54.29   5 
 25  1383 Robinson, William   19 Florida Int'             54.34   8 
 26  1682 Fowler, Vernon      25 Unattached               54.59   3 
 27  1643 Woods, Jonathan     21 Warner                   56.52   5 
 28  1666 Thomas, Bernard     20 Vero's Fines             56.56   6 
 29  1639 Kidd, Eric          21 Warner                   59.25   9 
 30  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration             59.51   8 
 --  1442 Dowe, Davivorn      23 Life Speed                 DNS   7 
 --  1500 Martinez, Felix     27 Rapid Elite                DNS   1 
 --  1494 martinez, felix     27 Puerto Rico                DNS   1 
 --  1592 Martinez, kendrick  20 Unattached                 DNS   6 
 --  1580 hammond, joshua     19 Unattached                 DNS   3 
 --  1288 McGinley, Steve     22 Embry-Riddle               DNS   8 
 --  1634 Davis, Courtney     22 Warner                     DNS   4 
 --  1558 Bejarano, Michael   23 Unattached                 DNS   3 
 --  1613 Wilks, Robin        18 Unattached                 DNS   1 
 --  1605 Salgado, Daniel     20 Unattached                 DNS   6 
 --  1606 Seel, Nathaniel     21 Unattached                 DNS   7 
 
Men 30-34 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1575 Gauthier, Bronson   33 Unattached               50.87   9 
  2  1565 Bullard, Reun       31 Unattached               59.00   9 
 
Men 40-44 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
 --  1413 Rouser, Jason       42 Goalworks                  DNS   9 
 --  1389 Powell, Tim         41 Florida Trac               DNS   9 
 
Men 55-59 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1  1561 Briscoe, Rudolph    55 Unattached               56.43   9 
 
Men 18-29 800 Meter Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 1:48.20                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1488 Sumagpang, Taylor   19 North Florid           1:57.03  
  2  1567 Castillo, Sebastia  22 Unattached             1:57.08  
  3  1487 Sport, Hunter       19 North Florid           1:57.68  
  4  1373 Chung, Stephan      21 Florida Int'           1:57.79  
  5  1572 Dunne, Carl         19 Unattached             1:58.66  
  6  1581 Hoffman, Alex       19 Unattached             1:59.01  
  7  1280 Hernandez, Alec     21 Embry-Riddle           1:59.03  
  8  1241 Phillip, Jaquell    19 Bethune-Cook           1:59.50  
  9  1369 Ballard, Brandon    19 Florida Int'           1:59.86  
 10  1640 Nusbaum, Jonathan   22 Warner                 1:59.91  
 11  1234 Harris, Tavares     21 Bethune-Cook           2:01.05  
 12  1287 Mays, Jamin         20 Embry-Riddle           2:01.31  
 13  1372 Castro, Kevin       21 Florida Int'           2:01.67  
 14  1284 L'Heureux, Dalton   21 Embry-Riddle           2:02.66  
 15  1444 Alejandro, Eric     26 Mizuno                 2:03.51  
 16  1574 Garcia, Bryan       20 Unattached             2:03.73  
 17  1475 Edwards, Trey       20 North Florid           2:04.17  
 18  1276 Fuller, Joe         22 Embry-Riddle           2:04.30  
 19  1599 Pancotto, Michael   19 Unattached             2:04.61  
 20  1270 Brasch, Jonathon    24 Embry-Riddle           2:04.79  
 21  1285 Lintz, Palmer       21 Embry-Riddle           2:04.87  
 22  1592 Martinez, kendrick  20 Unattached             2:05.76  
 23  1676 Squillace, Skylar   21 Unat-North F           2:07.28  
 24  1637 Howell, Alexander   22 Warner                 2:09.01  
 25  1554 Alston, Troy        25 Unattached             2:09.46  
 26  1556 Bare, Zach          19 Unattached             2:11.35  
 27  1666 Thomas, Bernard     20 Vero's Fines           2:28.59  
 28  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration           2:29.37  
 29  1660 Slevin, Andrew      23 Webber                 2:31.46  
 --  1558 Bejarano, Michael   23 Unattached                 DNF  
 --  1638 Joseph, Edison      19 Warner                     DNS  
 --  1643 Woods, Jonathan     21 Warner                     DNS  
 --  1483 Post, James         21 North Florid               DNS  
 --  1296 Von Mallinckrodt,   20 Embry-Riddle               DNS  
 --  1634 Davis, Courtney     22 Warner                     DNS  
 --  1663 Weir, Zach          23 Webber                     DNS  
 --  1632 Brown, Matthew      21 Warner                     DNS  
 
Men 30-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1612 Washington, Moses   32 Unattached             1:52.87  
 --  1565 Bullard, Reun       31 Unattached                 DNS  
 
Men 18-29 1 Mile Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 3:59.70                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1474 Dickerson, Cameron  23 North Florid           4:16.93  
  2  1567 Castillo, Sebastia  22 Unattached             4:18.78  
  3  1227 Brown, Ricy         20 Bethune-Cook           4:22.97  
  4  1280 Hernandez, Alec     21 Embry-Riddle           4:23.64  
  5  1485 Salomon, Gary       19 North Florid           4:26.89  
  6  1658 Kieffer, Eric       24 Webber                 4:32.08  
  7  1283 Larson, Ryan        21 Embry-Riddle           4:32.55  
  8  1661 Stafford, Ryan      23 Unattached             4:36.61  
  9  1659 Scott, Brandon      20 Unattached             4:36.70  
 10  1287 Mays, Jamin         20 Embry-Riddle           4:38.99  
 11  1285 Lintz, Palmer       21 Embry-Riddle           4:39.79  
 12  1656 Barron, Gabriel     23 Webber                 4:42.48  
 13  1436 Dale, Nicholas      19 Jacksonville           4:42.90  
 14  1437 Merrill, Andrew     20 Jacksonville           4:51.96  
 15  1277 Guerrero, Josh      22 Embry-Riddle           4:54.07  
 16  1662 Surran, Jeffrey     23 Unattached             4:59.27  
 17  1666 Thomas, Bernard     20 Vero's Fines           5:12.16  
 18  1664 Westwood, Dante     23 Webber                 5:24.39  
 19  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration           5:44.94  
 --  1270 Brasch, Jonathon    24 Embry-Riddle               DNS  
 --  1483 Post, James         21 North Florid               DNS  
 --  1587 Lange, Joshua       20 Unattached                 DNS  
 
Men 45-49 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1595 Monteau, Dan        49 Unattached             5:31.43  
 
Men 50-54 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
 --  1607 Solano, Alfonso     53 Unattached                 DNS  
 
Men 55-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1585 johnston, john      59 Unattached             5:32.15  
 
Men 18-29 5000 Meter Run
================================================================
18-29 NCAA D: * 13:48.40                                                       
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1476 Fotopoulos, Kosta   21 North Florid          15:11.94  
  2  1309 Sanchez, Joshua     23 Fit2Run Elit          15:28.27  
  3  1269 Bett, Vincent       21 Embry-Riddle          15:32.76  
  4  1601 Peterson, Josh      20 Unattached            15:48.61  
  5  1659 Scott, Brandon      20 Unattached            15:58.45  
  6  1570 Dillard, Brian      18 Unattached            16:17.50  
  7  1293 Riggs, Jason        21 Embry-Riddle          16:20.85  
  8  1587 Lange, Joshua       20 Unattached            17:45.52  
  9  1664 Westwood, Dante     23 Webber                18:57.51  
 --  1661 Stafford, Ryan      23 Unattached                 DNF  
 --  1283 Larson, Ryan        21 Embry-Riddle               DNF  
 --  1277 Guerrero, Josh      22 Embry-Riddle               DNF  
 --  1662 Surran, Jeffrey     23 Unattached                 DNF  
 --  1437 Merrill, Andrew     20 Jacksonville               DNS  
 --  1656 Barron, Gabriel     23 Webber                     DNS  
 --  1436 Dale, Nicholas      19 Jacksonville               DNS  
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
Top 9 Advance by Time
18-29 NCAA D: *  7.17                                                          
    Name                     Age School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  1444 Alejandro, Eric     26 Mizuno                    7.56q  2 
  2  1236 Howard, David       23 Bethune-Cook              7.59q  1 
  3  1250 Briscoe, Mario      23 Drivephaze T              7.63q  2 
  4  1224 Banks, Tremayne     20 Bethune-Cook              7.68q  2 
  5  1605 Salgado, Daniel     20 Unattached                7.82q  1 
  6  1380 McGill, Desmond     21 Florida Int'              7.90q  2 
  7  1304 Jasmln, Bryan       21 Fast Lane Tr              8.02q  1 
  8  1472 Bouldin, Dante      20 North Florid              8.14q  1 
  9  1644 Xavier, Alex        21 Warner                    8.27q  2 
 10  1299 Zeigler, Zane       21 Embry-Riddle              8.28   1 
 11  1606 Seel, Nathaniel     21 Unattached                8.86   2 
 12  1298 Wyllie, Barry       20 Embry-Riddle              9.01   1 
 13  1501 Hamernik, Jaeden    24 Registration              9.43   2 
 --  1243 Saint Preux, Junio  20 Bethune-Cook               DNS   1 
 --  1591 marshall, rashard   25 Unattached                 DNS   2 
 
Men 18-29 55 Meter Hurdles
================================================================
18-29 NCAA D: *  7.17                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1  1444 Alejandro, Eric     26 Mizuno                    7.43  
  2  1236 Howard, David       23 Bethune-Cook              7.44  
  3  1250 Briscoe, Mario      23 Drivephaze T              7.60  
  4  1224 Banks, Tremayne     20 Bethune-Cook              7.73  
  5  1304 Jasmln, Bryan       21 Fast Lane Tr              7.75  
  6  1380 McGill, Desmond     21 Florida Int'              7.82  
  7  1472 Bouldin, Dante      20 North Florid              7.90  
  8  1644 Xavier, Alex        21 Warner                    8.07  
  9  1605 Salgado, Daniel     20 Unattached                8.40  
 
Men 60-64 55 Meter Hurdles
================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  1562 Broun, James        61 Unattached                9.17q 
 
Men 65-69 55 Meter Hurdles
================================================================
Top 9 Advance by Time
    Name                     Age School                 Prelims 
================================================================
  1  1584 Johnston, Joe       69 Unattached               10.80q 
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
     NCAA D1: * 3:08.90                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 North Florida  'A'                                  3:21.76   1 
     1) 1489 Tillman, Aaron 22          2) 1481 Mims, Justin 21           
     3) 1480 Menen, Jake 19             4) 1473 Crompton, Kyle 19         
  2 Warner  'A'                                         3:26.47   1 
     1) 1644 Xavier, Alex 21            2) 1631 Barber, Dyrren 23         
     3) 1632 Brown, Matthew 21          4) 1635 Ferguson, Tavius 21       
  3 Florida Int'l  'A'                                  3:27.12   1 
     1) 1369 Ballard, Brandon 19        2) 1382 Perriman, Brandon 18      
     3) 1373 Chung, Stephan 21          4) 1372 Castro, Kevin 21          
  4 Embry-Riddle  'A'                                   3:29.87   1 
     1) 1267 Balucas, Makynzee 19       2) 1282 Laing, Brian 24           
     3) 1275 Frenot, Jean 22            4) 1273 Dori, Alex 21             
  5 Embry-Riddle  'B'                                   3:32.12   2 
     1) 1272 DiGregorio, Joe 22         2) 1292 Ray, Bryan 22             
     3) 1279 Hemingway, Jon 21          4) 1294 Robinson, Leon 22         
  6 Embry-Riddle  'C'                                   3:36.15   2 
     1) 1270 Brasch, Jonathon 24        2) 1280 Hernandez, Alec 21        
     3) 1284 L'Heureux, Dalton 21       4) 1285 Lintz, Palmer 21          
  7 Warner  'B'                                         3:39.59   2 
     1) 1637 Howell, Alexander 22       2) 1634 Davis, Courtney 22        
     3) 1643 Woods, Jonathan 21         4) 1640 Nusbaum, Jonathan 22      
 -- North Florida  'B'                                      DNF   1 
     1) 1487 Sport, Hunter 19           2) 1484 Rolle, Cecil 20           
     3) 1475 Edwards, Trey 20           4) 1488 Sumagpang, Taylor 19      
 -- Webber  'A'                                             DNS   2 
     1) 1658 Kieffer, Eric 24           2) 1657 Hatcher, Jonathan 23      
     3) 1663 Weir, Zach 23              4) 1660 Slevin, Andrew 23         
 
Men Distance Medley
================================================================
     NCAA D1: * 9:34.00                                                        
    School                                               Finals 
================================================================
 -- Embry-Riddle  'A'                                       DNS  
     1) 1280 Hernandez, Alec 21         2) 1270 Brasch, Jonathon 24       
     3) 1287 Mays, Jamin 20             4) 1276 Fuller, Joe 22            
 
Men 18-29 High Jump
==========================================================================
 Sponsor: Ronald L. Book
 Progression:  1.30, 1.35, 1.40, 1.45, 1.50, 1.71, 1.76, 1.81,
 1.86, 1.91, 1.96, 2.01, 2.06, 2.11, 2.16, 2.21, 2.24
18-29 NCAA D: * 2.24m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  2  1274 Edwards, Mike       23 Embry-Riddle             2.16m    7-01.00 
     2.16 2.21 
      XXO  XXX 
  3  1566 cargill, shawn      19 Unattached               1.91m    6-03.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 1.91 1.96 
        O    O  XXO    O   XO  XXX 
  4  1616 Wood, Josh          26 Unattached               1.86m    6-01.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 1.91 
        O    O    O    O  XXX 
  5  1636 Fleming, Devontra   20 Warner                   1.86m    6-01.25 
     1.71 1.76 1.81 1.86 1.91 
        O    O    O   XO  XXX 
 --  1639 Kidd, Eric          21 Warner                      NH            
     1.71 
      XXX 
 --  1386 Sullivan, Chris     19 Florida Int'                NH            
     1.86 
      XXX 
 --  1576 Goyco, Cesar        21 Unattached                  NH            
     1.71 
      XXX 
 --  1660 Slevin, Andrew      23 Webber                      NH            
     1.71 
      XXX 
 --  1236 Howard, David       23 Bethune-Cook               DNS            
 --  1477 Krupa, Stephen      19 North Florid               DNS            
 
Men 45-49 High Jump
==========================================================================
 Sponsor: Ronald L. Book
 Progression:  1.30, 1.35, 1.40, 1.45, 1.50, 1.71, 1.76, 1.81,
 1.86, 1.91, 1.96, 2.01, 2.06, 2.11, 2.16, 2.21, 2.24
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1438 Rick, Scott         49 Langley Must             1.71m    5-07.25 
     1.45 1.50 1.71 1.76 
        O    O    O  XXX 
 
Men 18-29 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
18-29 NCAA D: * 5.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1670 Young, Sean         27 Team Gheenoe             5.00m   16-04.75 
     5.00 5.15 
        O  XXX 
  4  1281 Holdsworth, Adam    23 Embry-Riddle             5.00m   16-04.75 
     4.70 4.85 5.00 5.15 
        O    O   XO  XXX 
  8  1486 Shepherd, David     20 North Florid             4.85m   15-11.00 
     4.85 5.00 
       XO  XXX 
  9  1377 Knott, Eric         19 Florida Int'             4.55m   14-11.00 
     3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 4.70 
        O    O    O    O    O  XXX 
 10  1534 Amodio, Anthony     22 Unat-Florida             4.55m   14-11.00 
     4.25 4.40 4.55 4.70 
       XO   XO    O  XXX 
 11  1478 L'Heureux, Ryan     20 North Florid             4.55m   14-11.00 
     4.25 4.40 4.55 4.70 
       XO   XO  XXO  XXX 
 12  1271 Breier, Max         21 Embry-Riddle             4.40m   14-05.25 
     4.40 4.55 
      XXO  XXX 
 13  1314 Watkins, Jared      23 Florida                  4.40m   14-05.25 
     4.25 4.40 4.55 
       XO  XXO  XXX 
 14  1471 Blessing, Marcus    18 North Florid             4.40m   14-05.25 
     3.95 4.10 4.25 4.40 4.55 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
 15  1583 Jackson, Timothy    21 Unattached               4.25m   13-11.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 
      XXO    O  XXO   XO  XXX 
 16  1266 Bales, A.J.         21 Embry-Riddle             4.25m   13-11.25 
     4.25 4.40 
      XXO  XXX 
 16  1225 Barthol, Akeem      20 Bethune-Cook             4.25m   13-11.25 
     4.25 4.40 
      XXO  XXX 
 16  1295 Turner, Kameron     21 Embry-Riddle             4.25m   13-11.25 
     4.25 4.40 
      XXO  XXX 
 19  1267 Balucas, Makynzee   19 Embry-Riddle             4.10m   13-05.25 
     3.95 4.10 4.25 
      XXO    O  XXX 
 20  1479 McLean, Shelton     19 North Florid             3.95m   12-11.50 
     3.95 4.10 
       XO  XXX 
 --  1226 Boston, Ashton      22 Bethune-Cook                NH            
     3.80 
      XXX 
 --  1663 Weir, Zach          23 Webber                      NH            
     2.90 
      XXX 
 --  1290 Ploch, Clint        21 Embry-Riddle                NH            
     4.25 
      XXX 
 --  1313 Mailloux, Kyle      23 Florida                     NH            
     4.25 
      XXX 
 --  1610 Thompson, Noah      23 Unattached                 DNS            
 --  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook               DNS            
 --  1229 Carter, Richard     21 Bethune-Cook               DNS            
 --  1278 Harter, Chris       22 Embry-Riddle               DNS            
 --  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook               DNS            
 
Men 30-34 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  6  1680 Ryland, Daniel      33 Ryland Pole Vaul         4.85m   15-11.00 
     4.40 4.55 4.70 4.85 5.00 
       XO    O    O  XXO  XPP 
 
Men 35-39 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
 --  1578 Green, Jeremy       36 Unattached                 DNS            
 
Men 50-54 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  5  1600 peters, mark        54 Unattached               3.80m   12-05.50 
     3.50 3.65 3.80 3.95 
       XO    P   XO  XXX 
 
Men 55-59 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  2  1579 Hackett, Harry      55 Unattached               2.90m    9-06.25 
     2.60 2.75 2.90 3.05 
       XO   XO    O  XXX 
 
Men 65-69 Pole Vault
==========================================================================
 Progression: 2.60, 2.75, 2.90, 3.05, 3.20, 3.35, 3.50, 3.65,
 3.80, 3.95, 4.10, 4.25, 4.40, 4.55, 4.70, 4.85, 5.00, 5.15,
 5.30, 5.40, 5.50
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  2  1584 Johnston, Joe       69 Unattached               3.20m   10-06.00 
     2.90 3.05 3.20 3.35 
       XO   XO    O  XXX 
  7  1603 Polhamus, Charlie   69 Unattached               2.60m    8-06.25 
     2.60 2.75 
        O  XXX 
 
Men 18-29 Long Jump
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 8.00m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1609 Sylvain, Bavon      26 Unattached               7.23m   23-08.75 
      7.23m  FOUL  PASS  FOUL  PASS  FOUL
  3  1374 Ghent, Marcus       19 Florida Int'             7.02m   23-00.50 
      6.82m  6.89m  6.94m  6.66m  6.74m  7.02m
  4  1385 Smith, Aubrey       24 Florida Int'             7.02m   23-00.50 
      FOUL  7.02m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5  1577 Green, Jeremiah     18 Unattached               7.00m   22-11.75 
      7.00m  6.94m  FOUL  6.93m  6.82m  FOUL
  6  1248 Wright, Jimel       20 Bethune-Cook             6.96m   22-10.00 
      6.96m  6.92m  6.89m  6.78m  6.91m  6.95m
  7  1240 Perkins, Joshua     22 Bethune-Cook             6.70m   21-11.75 
      6.25m  6.21m  6.39m  6.19m  6.43m  6.70m
  8  1233 Frater, Donovan     18 Bethune-Cook             6.42m   21-00.75 
      FOUL  FOUL  6.18m  6.42m  6.39m  6.31m
  9  1566 cargill, shawn      19 Unattached               6.31m   20-08.50 
      6.28m  5.92m  5.92m  FOUL  6.31m  FOUL
 10  1237 Howard, Laquan      22 Bethune-Cook             6.28m   20-07.25 
      6.09m  5.38m  6.28m  FOUL  FOUL  5.66m
 11  1614 Wilson, Adrian      22 Unattached               5.99m   19-08.00 
      5.99m  FOUL  FOUL         
 12  1644 Xavier, Alex        21 Warner                   5.98m   19-07.50 
      5.98m  5.30m  5.64m         
 13  1636 Fleming, Devontra   20 Warner                   5.88m   19-03.50 
      FOUL  5.88m  FOUL         
 14  1267 Balucas, Makynzee   19 Embry-Riddle             5.48m   17-11.75 
      5.42m  5.48m  5.30m         
 15  1657 Hatcher, Jonathan   23 Webber                   5.15m   16-10.75 
      5.15m  PASS  PASS         
 --  1379 Maurice, Rene       18 Florida Int'              FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS         
 --  1533 Patrick, Rafael     24 Unat-Embry-R               DNS            
 --  1377 Knott, Eric         19 Florida Int'               DNS            
 --  1291 Prasad, Harish      21 Embry-Riddle               DNS            
 --  1489 Tillman, Aaron      22 North Florid               DNS            
 
Men 30-34 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  2  1565 Bullard, Reun       31 Unattached               4.63m   15-02.25 
      FOUL  4.63m  FOUL         
 
Men 18-29 Triple Jump
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 16.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1577 Green, Jeremiah     18 Unattached              15.40m   50-06.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  14.84m  15.33m  15.40m
  2  1237 Howard, Laquan      22 Bethune-Cook            14.82m   48-07.50 
      FOUL  14.75m  14.58m  14.82m  14.75m  14.69m
  3  1248 Wright, Jimel       20 Bethune-Cook            14.45m   47-05.00 
      FOUL  14.11m  14.15m  14.14m  14.45m  14.39m
  4  1374 Ghent, Marcus       19 Florida Int'            14.36m   47-01.50 
      14.36m  14.12m  14.14m  PASS  PASS  PASS
  5  1286 Maku, Richard       20 Embry-Riddle            14.13m   46-04.25 
      13.72m  13.62m  14.13m  13.33m  13.67m  13.43m
  6  1379 Maurice, Rene       18 Florida Int'            14.03m   46-00.50 
      13.66m  14.03m  13.85m  FOUL  PASS  PASS
  7  1636 Fleming, Devontra   20 Warner                  13.17m   43-02.50 
      13.08m  12.99m  13.17m  12.78m  PASS  PASS
  8  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook            12.60m   41-04.25 
      FOUL  12.60m  12.49m  PASS  PASS  PASS
 --  1586 Knight, Brian       20 Unattached                 DNS            
 --  1385 Smith, Aubrey       24 Florida Int'               DNS            
 
Men 18-29 Shot Put
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 19.35m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1594 Mesic, Kemal        27 Unattached              19.50m*  63-11.75 
      19.03m  19.44m  19.43m  19.46m  19.50m  FOUL
  2  1376 Kemp, Tyson         21 Florida Int'            15.48m   50-09.50 
      FOUL  FOUL  15.12m  15.28m  15.39m  15.48m
  3  1238 Kimbrough, Barry    19 Bethune-Cook            14.55m   47-09.00 
      14.43m  14.55m  14.43m  FOUL  FOUL  FOUL
  4  1633 Cassidy, Michael    19 Warner                  13.52m   44-04.25 
      10.24m  13.19m  12.65m  12.76m  FOUL  13.52m
 --  1593 Mays, Chris         18 Unattached                 DNS            
 --  1381 Montero, Michael    19 Florida Int'               DNS            
 
Men 18-29 Weight Throw
==========================================================================
18-29 NCAA D: * 21.50m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1  1388 Sineus, Markindey   20 Florida Stat            17.21m   56-05.75 
      17.21m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2  1378 Lickfield, Chris    22 Florida Int'            16.19m   53-01.50 
      15.66m  15.57m  FOUL  FOUL  FOUL  16.19m
  3  1381 Montero, Michael    19 Florida Int'            15.53m   50-11.50 
      FOUL  FOUL  14.44m  15.53m  FOUL  FOUL
  4  1384 Salvador, Robert    20 Florida Int'            14.88m   48-10.00 
      14.06m  14.88m  FOUL  FOUL  FOUL  14.08m
  5  1633 Cassidy, Michael    19 Warner                  13.02m   42-08.75 
      13.02m  12.24m  FOUL  12.27m  FOUL  FOUL
  6  1268 Benoit, Peter       21 Embry-Riddle            11.77m   38-07.50 
      FOUL  10.47m  FOUL  11.40m  FOUL  11.77m
 --  1376 Kemp, Tyson         21 Florida Int'               DNS            
 
Heptathlon: #1 Men 55 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'              6.65   1    830
  2  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook              6.69   2    816
  3  1596 Moore, Gabe         17 Unattached                6.71   2    809
  4  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook              6.74   2    796
  5  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached                6.79   2    779
  5  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook              6.79   1    779
  7  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn              6.81   1    772
  8  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook              6.92   2    732
  9  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'              6.96   2    719
 10  1554 Alston, Troy        25 Unattached                6.99   1    710
 11  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                  7.21   1    634
 12  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta              7.26   2    619
 13  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook              7.45   1    557
 14  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached                7.47   2    551
 
Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook           2:50.56     760
  2  1596 Moore, Gabe         17 Unattached             2:50.89     756
  3  1554 Alston, Troy        25 Unattached             2:56.64     698
  4  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached             3:02.28     642
  5  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'           3:02.92     636
  6  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta           3:04.82     618
  7  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook           3:05.04     616
  8  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'           3:08.31     585
  9  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached             3:08.70     582
 10  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook           3:15.39     521
 11  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook           3:34.27     368
 12  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook           3:37.99     341
 --  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn               DNS  
 --  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                   DNS  
 
Heptathlon: #5 Men 55 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'              7.88   2    865
  2  1554 Alston, Troy        25 Unattached                8.10   4    809
  3  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta              8.26   1    770
  4  1596 Moore, Gabe         17 Unattached                8.34   1    750
  5  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached                8.43   2    728
  6  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook              8.51   2    711
  7  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook              8.53   1    707
  8  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook              8.55   3    700
  9  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'              8.82   3    639
 10  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook              8.85   4    633
 11  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                 10.28   4    357
 12  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached               10.49   3    324
 13  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook             10.68   2    293
 --  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn               DNS   1 
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook             2.03m    6-08.00    831
  2  1596 Moore, Gabe         17 Unattached               1.91m    6-03.25    723
  3  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'             1.82m    5-11.50    644
  4  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'             1.73m    5-08.00    569
  4  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook             1.73m    5-08.00    569
  6  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook             1.70m    5-07.00    544
  7  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook             1.67m    5-05.75    520
  8  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook             1.64m    5-04.50    496
  8  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta             1.64m    5-04.50    496
  8  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                 1.64m    5-04.50    496
  8  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached               1.64m    5-04.50    496
  8  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn             1.64m    5-04.50    496
 13  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached               1.61m    5-03.25    472
 13  1554 Alston, Troy        25 Unattached               1.61m    5-03.25    472
 
Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook             3.85m   12-07.50    576
     3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 3.95 4.05 
        P    O   XO   XO    P    O    P  XXX 
  2  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook             3.75m   12-03.50    549
     2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 
        P    P    P    P   XO   XO    O    P    O  XXX 
  2  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook             3.75m   12-03.50    549
     2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 
        P    O    O    P   XO    O   XO    O    O    O    P    O   XX 
  2  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook             3.75m   12-03.50    549
     3.45 3.55 3.65 3.75 3.85 
        P  XOP    O   XO  XXX 
  5  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta             3.65m   11-11.75    522
     2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.45 3.55 3.65 3.75 
        P    O    O    O    O    O   XO    O    O    O   XO  XXX 
  6  1596 Moore, Gabe         17 Unattached               3.35m   10-11.75    444
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.45 
        P   XO    O    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  7  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook             3.25m   10-08.00    418
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 
        O    P    O    P    P  XXO   XO    O   XO  XXX 
  8  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached               3.05m   10-00.00    369
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 
       XO   XO    O    P    P   XO  XXO  XXX 
  8  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'             3.05m   10-00.00    369
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 
        O    O    P    O    O   XO   XO  XXX 
 10  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                 2.85m    9-04.25    321
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 
        P   XO   XO    O    O  XXP 
 10  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'             2.85m    9-04.25    321
     2.45 2.55 2.65 2.75 2.85 2.95 
        O    O    P    P    O  XXX 
 --  1554 Alston, Troy        25 Unattached                  NH            
     2.45 
       XP 
 --  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached                  NH            
     2.45 
      XXX 
 --  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn               DNS            
 
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'             7.13m   23-04.75    845
      6.93m  7.07m  7.13m            
  2  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook             6.51m   21-04.25    700
      6.27m  6.51m  6.43m            
  3  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached               6.50m   21-04.00    697
      6.43m  6.50m  FOUL            
  4  1596 Moore, Gabe         17 Unattached               6.12m   20-01.00    613
      6.12m  FOUL  5.80m            
  5  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook             6.01m   19-08.75    589
      5.98m  5.81m  6.01m            
  5  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'             6.01m   19-08.75    589
      FOUL  FOUL  6.01m            
  7  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn             5.96m   19-06.75    578
      FOUL  5.65m  5.96m            
  8  1554 Alston, Troy        25 Unattached               5.86m   19-02.75    556
      5.81m  5.86m  5.42m            
  9  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook             5.85m   19-02.50    554
      5.85m  5.23m  5.40m            
 10  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook             5.69m   18-08.00    521
      5.37m  5.69m  5.19m            
 11  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta             5.55m   18-02.50    492
      5.55m  5.23m  5.35m            
 12  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached               5.49m   18-00.25    479
      5.49m  5.19m  5.37m            
 13  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook             5.26m   17-03.25    433
      4.78m  5.14m  5.26m            
 14  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                 5.18m   17-00.00    417
      5.18m  5.06m  5.10m            
 
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook            11.61m   38-01.25    583
  2  1596 Moore, Gabe         17 Unattached              11.36m   37-03.25    568
  3  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook            11.18m   36-08.25    557
  4  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached              10.92m   35-10.00    541
  5  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook            10.75m   35-03.25    531
  6  1665 Snead, Anthony      33 St_Pete_Runn            10.23m   33-06.75    499
  7  1512 Ledo-Massey, Josep  15 The Club                 9.67m   31-08.75    466
  8  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'             9.43m   30-11.25    451
  9  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'             9.35m   30-08.25    447
 10  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached               8.58m   28-01.75    401
 11  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook             8.52m   27-11.50    397
 12  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta             8.43m   27-08.00    392
 13  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook             7.84m   25-08.75    357
 14  1554 Alston, Troy        25 Unattached               7.16m   23-06.00    317
 
Men Heptathlon
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1  1596 Moore, Gabe         17 Unattached                4663  
  2  1668 Stoute, Keron       22 Bethune-Cook              4623  
  3  1370 Bully, Ras-Len      23 Florida Int'              4517  
  4  1242 Riggins, Curtis     20 Bethune-Cook              4214  
  5  1582 Hunt II, Samuel     24 Unattached                4192  
  6  1230 Davis, Nnamdi       19 Bethune-Cook              4175  
  7  1232 Embry, Martin       23 Bethune-Cook              4048  
  8  1387 Torres, Jason       18 Florida Int'              3992  
  9  1507 Bellamy, Larry         Savannah Sta              3909  
 10  1554 Alston, Troy        25 Unattached                3562  
 11  1245 Strother, Pierre    21 Bethune-Cook              3093  
 12  1597 Morgan, Samuel      16 Unattached                2869  
Vince Carter's
Allstate Ad
Chick-Fil-A
Courtyard Marriott
Homewood Suites Hilton
Hampton 70x63
Residence Inn Marriott
Studio 78 73x60
Kimble Electric Ad Belt
Al's Sign
ESPNU Logo
Jimmy Johns
Ritas Ice 70 x 63
Holiday Inn Resort 70x63
Ritchey Cadillac 70 x 63
Holiday Inn
WW Gay
Acapulco Ad Belt
CORA Health
Doghouse Bail Bonds
Papa Johns 70x63
Digital Press 70 x 63
TLHILL Ad Belt